Wzornictwo dachowe

Dach jest jedną z najważniejszych wizytówek domu. Piękna elewacja i ogród to oczywiście niezwykle ważne z punktu estetyki walory każdego domu, ale bez pięknego dachu nie ma nawet mowy o tym by dzieło zostało w pełni zwieńczone.

Wzornictwo dachowe w dzisiejszych czasach proponuje nam znacznie więcej niż jeszcze dwadzieścia lat temu. Nowoczesne materiały, coraz ciekawsze projekty oraz liczne rodzaje pokryć dachowych pozwalają na znacznie większą dowolność, niż pomarzyć mogli nawet nasi dziadowie.

Skomplikowane kształty więźby dachowej, estetyczne wykonane rynny i akcesoria dachowe oraz ogromny wybór, a dachówka ceramiczna to zdecydowane zalety obecnej architektury. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Miłośnicy nowoczesności doceniają nowoczesne kolory pokryć z płaskich płytek ceramicznych lub cementowych oraz blachodachówek, zaś bardziej klasyczni odbiorcy lubują się w bardzo tradycyjnych dachówkach falistych i stylizowanych na rzymskie lub greckie wzory. Również wybór okien dachowych oraz wykończeni umożliwia pełne dopasowanie dachu do swojej wizji i otoczenia domu.

Projektanci coraz częściej i chętniej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują coraz bardziej dopasowane i indywidualne konstrukcje, kolory oraz wzory. Piękny dach to jednak nie tylko dobry wybór dachówki, ale też rzetelna praca architekta i dekarza.

Zawsze warto inwestować w fachowców wysokiej jakości, bo od dachu zależy znacznie więcej niż tylko przychylne spojrzenia sąsiadów i znajomych. Dlatego tutaj nie warto oszczędzać ani na jakości ani na estetyce.

.